جستجو کردن

صادرات لوله پلی اتیلن فاضلابی به افغانستان

لوله پلی اتیلن فاضلابی کاربرد چشمگیری در صنایع آب و فاضلاب دارد، که به عنوان محصول صارداتی به افغانستان صادر می گردد.

مزایا و معایب لوله پلی اتیلن

لوله‌ های پلی اتیلن یکی از پر مصرف‌ ترین لوله در صنایع آب و فاضلاب، گازرسانی و برق می باشد که با توجه به کاربرد گسترده‌ ای که دارد، دارای مزایا و معایب نیز می‌ باشد.

در این مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر شما، مزایا و معایب لوله‌ های پلی اتیلن را ذکر خواهیم کرد.

  • مزایا
  1. مقاومت در برابر ضربه: لوله های پلی اتیلن به علت استحکام و بالا بودن ضریب کششی از مقاومت بالایی در برابر عواملی مانند: ضربه، زلزله و رانش برخوردار هستند.
  2. انعطاف پذیری: با توجه به خاصیت انعطاف پذیری باید بدانید که مقدار شعاع مجاز خمش در این لوله‌ ها به طور میانگین 20 برابر قطر خارجی آن ها می باشد؛ به همین علت نیاز کمتری به اتصالات دارند و نصب آنها بسیار آسان است.
  3. وزن سبک: وزن سبک این لوله ها نه تنها در حمل و نقل و جابجایی تاثیرگذار است؛ بلکه در نصب آن نیز تاثیر بسزایی دارد؛ چرا که برای جابجایی و انتقال به انبار ها و همچنین نصب بسیار راحت بوده و از طرفی نیز در هزینه‌ های حمل و نقل صرفه‌ جویی می‌ شود.
  4. مقاومت در برابر خوردگی الکترولیتی: هنگامی که این لوله‌ ها در مجاورت آب و هوا و به خصوص تماس مستقیم آب دریا قرار می گیرند، تغییری نمی‌ کنند؛ چرا که در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند؛ اما لوله‌ های فلزی در این شرایط دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می‌ شوند.

  • معایب
  1. کاهش مقاومت با گذشت زمان و افزایش دما: عمر این لوله ها رابطه مستقیمی با فشار داخلی وارده و دمای محیط دارد، که عمر این لوله‌ ها را تا صد سال نیز تخمین زده اند در صورتی که دمای داخلی لوله‌ ها 20 درجه سانتی گراد باشد؛ از طرفی نیز باید بدانید دمای محیط چه گرم چه سرد تاثیر زیادی ندارد.
  2. خراشیدگی و بریدگی‌ های عمیق در سطح لوله حین حمل و نقل و نصب: حمل و نقل این لوله‌ ها باید مطابق دستور العمل‌ ها انجام شود؛ چرا که در صورت ایجاد خراش در سطح خارجی این لوله‌ ها، میزان تحمل فشار آن ها طبق استاندارد، کاهش پیدا می کند.
  3. مقاوم نبودن در برابر برخی مواد نفتی و شیمیایی: لوله های پلی اتیلن برای انتقال بنزین، گازوئیل و نفت مناسب نیستند؛ چرا که در برابر این مواد ها مقاومت ندارند، از طرفی مواد های شیمیایی مانند: الکل ها، هالوژن ها و آروماتیک ها لوله های پلی اتیلن را تخریب می کنند.
  4. ضعف داشتن در مقابل مکش و خلا: سطح لایه داخلی لوله های پلی اتیلن تک جداره و همچنین لوله های دوجداره کاروگیت با خلا و مکش شکل می گیرند، که از مقاومت بالایی در مقابل مکش برخوردار هستند.

مفهوم SDR در لوله پلی اتیلن

SDR در لوله پلی‌ اتیلن مخفف “Standard Dimension Ratio”  است و به نسبت استاندارد ابعادی اشاره دارد که در طراحی و تولید لوله‌ های پلی‌ اتیلن استفاده می‌ شود؛ این نسبت، نسبت بین قطر خارجی لوله و ضخامت دیواره لوله را نشان می‌ دهد.

به عبارت دیگر، SDR نسبت بین قطر خارجی لوله  و ضخامت دیواره لوله را مشخص می‌ کند؛ به عنوان مثال، در یک لوله با SDR 11، نسبت قطر خارجی لوله به ضخامت دیواره 11 به 1 است.

این نسبت برای تأمین استانداردی مشخص در طراحی و تولید لوله‌ های پلی‌ اتیلن مورد استفاده قرار می‌ گیرد، که با استفاده از این نسبت، می‌ توان قدرت و مقاومت لوله را بر اساس نسبت مشخصی از قطر و ضخامت دیواره به دست آورد.

این نسبت برای انتخاب و استفاده صحیح از لوله‌ های پلی‌ اتیلن بسیار مهم است، انتخاب نسبت ابعادی مناسب بر اساس نیاز های پروژه و فشار کاری مورد نظر، از ضروریات طراحی و اجرای سیستم لوله‌ کشی است.

SDR در طراحی و تولید لوله‌ های پلی‌اتیلن در سایر کشور ها نیز استفاده می‌ شود؛ که این استاندارد، بین‌ المللی است و در صنایع لوله‌ کشی و تأمین آب و فاضلاب در سراسر جهان استفاده می‌ شود.

استفاده از یک استاندارد مشترک مانند SDR در طراحی و تولید لوله‌ های پلی‌ اتیلن نقش بسزایی دارد؛ این استاندارد به تولید کنندگان و کاربران این لوله‌ ها کمک می‌ کند تا قابلیت مقایسه و انتخاب لوله‌ های مناسب بر اساس نیاز های خود را داشته باشند؛ همچنین، این استاندارد به طراحان و مهندسان در فرآیند طراحی سیستم لوله‌ کشی کمک می‌ کند، تا با استفاده از این نسبت برای تأمین استانداردی مشخص در طراحی و تولید لوله‌ های پلی‌ اتیلن مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از نسبت ابعادی در سایر کشور ها، امکان انجام تجارت بین‌ المللی و تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه طراحی و تولید لوله‌ های پلی‌ اتیلن را فراهم می‌ کند.

همچنین استاندارد این نسبت در ایران نیز استفاده می‌ شود؛ چرا که در صنعت لوله‌ کشی و تأمین آب و فاضلاب در ایران، استفاده از این نسبت برای طراحی و تولید لوله‌ های پلی‌ اتیلن بسیار رایج است.

این استاندارد به عنوان یک روش استاندارد برای مشخص کردن نسبت قطر خارجی لوله به ضخامت دیواره استفاده می‌ شود و امکان مقایسه و انتخاب لوله‌ های مناسب بر اساس نیاز های پروژه را فراهم می‌ کند.

خرید لوله پلی اتیلن آبیاری از تولیدی

با خرید لوله های پلی اتیلن آبیاری از عرضه کنندگان اصلی می توانید این محصول را با قیمت تولیدی خریداری کنید.

قبل از تهیه و خرید لوله های پلی اتیلن آبیاری بهتر است به کیفیت لوله، ابعاد و اندازه، ضخامت لوله و متراژ لوله توجه کنید؛ زیرا موارد ذکر شده در کنار تاثیر گذاری در کیفیت، در قیمت آن نیز تاثیر دارد؛ توصیه می شود قبل از خرید توسط عرضه کنندگان اصلی، از قیمت تمام شده این محصول مطلع شوید.

همچنین باید بدانید، در کنار عوامل ذکر شده در مطلب بالا عواملی نیز مانند: قیمت دلار، میزان عرضه و تقاضا، نوع تولید کننده، مقدار صادرات و غیره وجود دارند، که به طور چشمگیری در قیمت لوله های پلی اتیلن تاثیر گذارند؛ یعنی می توان گفت موجب تعیین، کاهش و افزایش قیمت محصول می شوند.

لوله پلی اتیلن

در بازار قیمت لوله های پلی اتیلن آبیاری 3,850 تومان الی 1,170,000 تومان می باشد، که شما باید به شاخه ای و کابلی بودن این لوله ها توجه کنید؛ همچنین باید به میزان تحمل این محصول نیز دقت کنید؛ چرا که هر دو مورد در قیمت این لوله ها تاثیر گذار است؛ پس می توان گفت قیمت ها متغییر می باشد.

مجموعه ما با هدف بهبود روند خرید و جلب رضایت مصرف کننده، جزو عرضه کنندگان لوله های پلی اتیلن آبیاری شناخته شده است  که این محصول را بدون واسطه از تولید کننده تهیه کرده و به مشریان عزیز عرضه می کند.

شما می توانید برای خرید این محصول اقدامات لازم را از طریق وب سایت مجموعه و شماره های موجود انجام دهید.

تماس با ما